Wiele osób uważa, że trening personalny to strata czasu i pieniędzy. Najlepiej przecież wiedzą co dla nich dobre. Nie jest im potrzebna dodatkowa motywacja. Mają wystarczającą ilość samozaparcia i jasno określili sobie cel. Trening personalny wydaje im się niepotrzebnym wydatkiem. Wiele osób, szczególnie tych aktywnych fizycznie, uważa że zatrudnianie trenera personalnego to fanaberia ludzi, którzy o sporcie nie mają pojęcia. Okazuje się, że nie wystarczy przeglądanie filmików i szukanie w Internecie planów treningowych.

Czemu trener personalny jest lepszy?

trener personalny poznańOczywistym jest, że każda forma ruchu jest dobra. W dzisiejszych czasach, kiedy ludzie pracują bardzo dużo i mają niewiele czasu na sport i aktywność fizyczną, nasza sylwetka jest zaniedbana. Staramy się nadrabiać dietami pudełkowymi i ograniczeniami. Nie musi tak być. Okazuje się, że nie trzeba karkołomnie ćwiczyć na siłowni każdego dnia, żeby wyglądać i przede wszystkim czuć się dobrze w swoim ciele. Trener personalny to osoba, która potrafi ułożyć plan dostosowany idealnie do naszych potrzeb. Spełniający nasze oczekiwania i nie ingerujący radykalnie w nasz plan tygodniowy. Oczywiście jeśli potrzebujemy dużej zmiany, to poświęcenie z naszej strony musi być proporcjonalnie duże. Jeśli jednak zależy nam na skorygowaniu wad naszej sylwetki, trener postara się tak ułożyć nam plan aby wyjście na siłownię stało się dla nas miłą odskocznią od codzienności.

Dobry trener personalny to osoba, która nie tylko jest świetna w swoim fachu, ale również ma dobre podejście do ludzi. Kontakt pomiędzy nami a naszym trenerem powinien być swobodny. Nie możemy traktować go jak wroga, który zmusza nas do wykonywania kolejnych powtórzeń. Trener jest kompanem, który zaraża nas motywacją i optymizmem. Samemu czasem bardzo ciężko zmusić się do wyjścia z domu i ćwiczeń w pojedynkę. Trener dysponuje merytoryczną wiedzą, dzięki czemu możemy mu zaufać i czuć się bezpiecznie. Z pewnością nie zrobi on nam krzywdy ale będzie widział, w których momentach moglibyśmy postarać się bardziej. Jeśli wymusza on na nas kolejne powtórzenia to z pewnością nie dla tego, że lubi się nad nami znęcać. Chce dla nas jak najlepiej i motywuje nas w ten sposób do osiągnięcia celu. Zdecydowanie warto udać się na trening personalny i sprawdzić czy taka forma współpracy nam odpowiada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here