Wiele kobiet spędza dużo czasu rano nakładając makijaż, aby podkreślić swoje rysy i poprawić wygląd. Jeśli zdarzyło Ci się być jedną z tych kobiet, powinieneś rozważyć skorzystanie z usług wykwalifikowanego specjalisty ds. makijażu permanentnego. Jak można sobie wyobrazić, istnieje wiele korzyści z posiadania trwałego makijażu ust, koloru ust, kresek oczu oraz koloru brwi. Nie tylko zaoszczędzisz sporo czasu rano, ale będziesz wyglądać równie dobrze, kiedy obudzisz się rano, jak wtedy, gdy wieczorem zasnęłaś.
Ponieważ jednak dziedzina makijażu permanentnego jest dość nowa, należy z dużą starannością i uwagą dobrać odpowiedniego technika makijażu permanentnego. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci to zrobić z stosunkowo niewielkim trudem.

Cena

Jednym z czynników, który powinien odgrywać rolę przy podejmowaniu decyzji o wyborze specjalisty od makijażu permanentnego, jest cena. W większości przypadków koszt zabiegu wykonanego przez specjalistę od makijażu permanentnego wynosi nie mniej niż 400 zł, ale nie więcej niż 800 zł. Jeśli zabieg jest dość zaawansowany, być może będziesz musiał zapłacić od 150 zł do 250 zł za godzinę. Jeśli chodzi o stałe zabiegi makijażu, prawda jest taka, że powinieneś zapłacić co najmniej kilkaset dolarów. Jeśli nie płaci się zbyt dużo za zabieg, prawdopodobnie coś jest bardzo nie tak.
Idealnie byłoby, gdybyś wybrał najlepszego specjalistę makijażu permanentnego, na jaki Cię stać. Poszukiwanie najtańszego specjalistę kosmetycznego może być kuszące. Jeśli nie oprzemy się tej pokusie, choć prawdopodobnie zaoszczędzimy znaczne kwoty pieniędzy, możemy być bardzo niezadowoleni z wyników makijażu. Zazwyczaj, jeśli cena zabiegu trwałej kosmetyki jest niezwykle tania, świadczy to o braku doświadczenia lub umiejętności specjalisty makijażu permanentnego.
Specjalista od makijażu, który za swoje usługi pobiera bardzo niskie opłaty, prawdopodobnie nie będzie stosował odpowiedniej sterylizacji i dobrego sprzętu.

Jeśli chodzi o trwałe zabiegi kosmetyczne, stawką jest nie tylko spojrzenie, ale także bezpieczeństwo.

Tylko dobrze opłacany specjalista może pozwolić sobie na korzystanie z sterylnego sprzętu wysokiej jakości, a jednocześnie osiągać zyski.
Cena, jaką powinien otrzymać specjalista makijażu permanentnego, powinna obejmować przynajmniej jedną wizytę kontrolną. Niektórzy specjaliści przewidują dwie wizyty kontrolne w cenie, którą ustalają za swoje usługi. Jeśli specjalista nie wlicza wizyty kontrolnej lub dwóch w cenę, którą płaci, jego usługi nie spełniają standardów opieki nad makijażem stałym. Natychmiast musisz znaleźć nowego tatuażystę. W większości przypadków, wyniki makijażu permanentnego nie będą całkowicie idealne, bez względu na to jak wykwalifikowany jest Twój specjalista. W związku z tym prawdopodobnie będziesz musiał wrócić do swojego specjalisty po kilka poprawek, aby udoskonalić wygląd.
Ponadto cena, którą tatuażysta powinien ponieść, powinna obejmować koszty stosowania środków znieczulających dostępnych bez recepty. Te miejscowe środki znieczulające będą stosowane w celu zminimalizowania dyskomfortu i bólu, który może być związany z zabiegiem.
Dlatego też, chociaż cena jest z pewnością ważnym czynnikiem przy wyborze specjalisty od makijażu permanentnego, nie powinna być jedynym czynnikiem, który odgrywa rolę przy podejmowaniu decyzji. Nie masz środków, aby wycenić swój wygląd, gdy stały zabieg kosmetyczny zmieni Twoje spojrzenie na resztę życia. Jeśli czujesz pokusę wyboru najtańszej opcji w przypadku makijażu stałego, przypomnij sobie, że przez resztę życia będziesz musiał zaakceptować tę decyzję.

Gotowy do rozpoczęcia pracy

Doświadczenie i kontekst.

Najlepiej byłoby, gdyby Twój specjalista od makijażu permanentnego miał duże doświadczenie w zakresie stałych zabiegów kosmetycznych. Zanim zapłacą Państwo za usługi tatuażysty od makijażu permanentnego, powinni Państwo zapytać o ich wykształcenie i doświadczenie w tej dziedzinie.
Upewnij się, że nie pozwolisz nowemu tatuażyście na wykonanie trwałego makijażu.Wybierz specjalistę, który pracuje w branży od co najmniej kilku lat i zapytaj, ile zabiegów wykonał. Nie należy wybierać niedoświadczonego tatuażystę od makijażu permanentnego, który wykonał bardzo niewiele zabiegów. Jeśli specjalista od makijażu permanentnego wykonał wiele zabiegów, przyjrzyj się jego portfolio, aby zobaczyć jakość zabiegów. Fakt, że tatuażysta wykonał wiele zabiegów, nie oznacza, że jakość wszystkich zabiegów spełnia Państwa oczekiwania.
Zatrudniony specjalista od makijażu permanentnego powinien spełniać wszystkie wymagania dotyczące wykształcenia i licencji obowiązujące w danym kraju. Każdy kraj ma inne wymagania, które tatuażysta musi spełnić, aby móc wykonywać zabiegi kosmetyczne na stałe. W niektórych państwach licencja na zabiegi trwałe podlega szerszym przepisom licencyjnym dotyczącym tatuażystów. Z drugiej strony, inne państwa posiadają odrębne licencje w dziedzinie zabiegów trwałych. Są nawet kraje, które w ogóle nie regulują tego aspektu. Jeżeli mieszkasz w takim kraju, musisz sam wybrać w nim dobrego specjalistę lub rozważyć podróż do innego kraju w celu poddania się zabiegowi.
Prawie każda państwowa rada, która oferuje licencję na stałe zabiegi, wymaga od specjalistów odbycia minimalnej liczby godzin szkoleniowych w szkole. W niektórych państwach wymóg ten może być nawet minimalny i wynosić od jednego do dwóch dni. Inne kraje, po stronie przeciwnej, potrzebują ponad 300 godzin szkolenia, aby uzyskać licencję. Jeśli przepisy Państwa kraju dotyczące makijażu permanentnego są minimalne lub nie istnieją, należy rozważyć podróż do innego kraju o bardziej rygorystycznych wymaganiach.
Specjalista, którego zdecydujesz się wybrać na wykonanie zabiegu makijażu permanentnego, powinien przejść szkolenie w zakresie obecności patogenów krwiopochodnych. Zajęcia te uczą specjalistów makijażu permanentnego, którzy wykonują inwazyjne zabiegi, jak bezpiecznie wykonywać zabiegi i unikać zakażeń krzyżowych pomiędzy pacjentami. Wymagania w tej kwestii różnią się znacznie w zależności od państwa. Po ukończeniu zajęć z patogenami krwiozakaźnymi specjalista otrzymuje certyfikat. W związku z tym należy poprosić specjalistę o okazanie tego certyfikatu jako dowodu. W niektórych krajach możesz skontaktować się z lokalnym SANEPID-em w celu ustalenia, czy specjalista rzeczywiście uczęszczał na te zajęcia, ponieważ w niektórych państwach artyści tatuażu muszą zarejestrować się, czy wykonują te właśnie zabiegi kosmetyczne. Makijaż permanentny kwalifikuje się jako tatuaż, bez względu na to, co inni ludzie mogą próbować Ci powiedzieć.
Ponieważ dziedzina zabiegów stałych jest stosunkowo nowa, należy poszukać specjalisty, który będzie regularnie szkolił się w tej dziedzinie. Dziedzina ta zmienia się drastycznie bardzo szybko. Dlatego potrzebujesz specjalisty z aktualnymi umiejętnościami.

Jeśli chcesz poddać się zabiegowi trwałej koloryzacji ust, musisz znaleźć specjalistę, który posiada wysokie kwalifikacje i doświadczenie w jego wykonywaniu. Ze względu na wrażliwość ust w porównaniu z resztą twarzy, praca z wargami jest znacznie bardziej zaawansowana niż stałe zabiegi brwiowe czy powiekowe. Zanim zgodzisz się na wykonanie trwałego zabiegu koloryzacji ust, powinieneś dokładnie zapoznać się z portfolio fotograficznym specjalisty. Ciągły rumieniec policzków i cienie do oczu to najtrudniejsze spośród wszystkich stałych zabiegów kosmetycznych. Dlatego, jeśli chcesz, aby jeden z tych zabiegów został wykonany, wybierz specjalistę, który jest na rynku od wielu lat z dobrymi opiniami, aby pokazać całe jego doświadczenie.
Weź to na siebie, aby ocenić umiejętności specjalisty od makijażu permanentnego. Celem zabiegu makijażu permanentnego jest uzyskanie trwałej pięknej kolorystyki tatuowanej na twarzy w celu wzmocnienia jej wyglądu. Zabiegi kosmetyczne nie powinny być zbyt śmiałe ani zbyt mocne. Idealny wygląd powinien być jak najbardziej naturalny. Aby ustalić czy specjalista jest w stanie wykonać dla ciebie owo naturalne spojrzenie, poproś go aby szybko narysował na pustej kartce papieru komplet brwi. Specjalista powinien użyć naturalnych pociągnięć, aby narysować zestaw brwi, które powinny wyglądać tak, jakby wyszły z narysowanego portretu lub obrazu. Jeśli Twój specjalista zda ten test, może on dać Ci delikatne, naturalne rezultaty, których oczekujesz.

Środowisko pracy

Choć z pewnością chcesz, aby efekty zabiegu kosmetycznego były piękne i wyglądały naturalnie, powinieneś również pamiętać o swoim bezpieczeństwie przy wyborze specjalisty od makijażu permanentnego. Specjalista może być bardzo dobrze przygotowany do wykonywania zabiegów, ale jeśli nie myśli o swoim bezpieczeństwie, nie należy go angażować do pracy.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa i higieny pracy należy odwiedzić miejsce, w którym zostanie przeprowadzony zabieg. Upewnij się, że zakład spełnia standardy higieny i czystości określone przez SANEPID. Pomieszczenia powinny być wyposażone w ciepłą i zimną bieżącą wodę w większej ilości pomieszczeń niż tylko toaleta. Zabieg powinien być wykonywany w prywatnym pomieszczeniu, szczególnie w przypadku zabiegów makijażu permanentnego. W pomieszczeniu nie powinny znajdować się żadne zanieczyszczenia, które mogłyby krążyć w powietrzu. Przykładem zanieczyszczeń jest akrylowy pył paznokciowy.
Specjalista ds. makijażu permanentnego powinien być czysty i estetyczny. Powinien założyć nowe rękawice przed wykonaniem zabiegu na nowym kliencie. Powinien również wymienić prześcieradła na krześle lub łóżku dla każdego klienta. Paznokcie specjalisty powinny być krótkie i czyste. Co najważniejsze, tatuażysta powinien stosować wysterylizowany sprzęt i nowe igły dla każdego klienta.

Portfolio

Jak wspomniano powyżej, należy poprosić o obejrzenie wielu zdjęć klientów. Upewnij się, że zdjęcia, które oglądasz, nie zostały zakupione lub pobrane z Internetu.
Portfolio powinno zawierać zarówno zdjęcia przed, jak i po. Najlepiej byłoby, gdyby zdjęcia po pacjentów zostały zrobione po procesie gojenia. Jak zapewne wiesz, wygląd wykonanej pracy będzie się zmieniał w czasie, szczególnie podczas procesu gojenia. Patrząc na zdjęcia, należy upewnić się, że wyniki widoczne na zdjęciach po pasują do wyglądu, którego szukasz. Na podstawie zdjęć należy ocenić, czy Twój specjalista ma dobre oko na kształt kości i twarzy. Powinny też mieć talent do szczegółów, symetrii i użycia koloru. Częstym problemem w przypadku makijażu permanentnego jest to, że kolory zmieniają kolor na khaki, pomarańczowy lub szary w miarę jak zanikają. Wykwalifikowany specjalista będzie w stanie odpowiednio mieszać kolory, aby zapobiec blaknięciu.
Należy również poświęcić czas, aby przeczytać referencje. Podczas gdy referencje powinny być w dużej mierze prawdziwe, zapewnią one trochę informacji dotyczących jakości zabiegów i tego, czego można oczekiwać w odniesieniu do wyników.
Poproś specjalistę, aby podał Ci dane kontaktowe byłych klientów, tak abyś mógł zadzwonić do nich w celu uzyskania informacji zwrotnych z pierwszej ręki. Jeżeli specjalista nie chce tego robić, należy wziąć to jako znak, że być może należy szukać innego specjalisty.

Chcesz zobaczyć, jakie są Twoje najlepsze opcje


Przy wyborze najlepszego specjalisty od makijażu permanentnego należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak cena, wykształcenie, doświadczenie, środowisko pracy tatuażysty oraz portfolio jego prac. Ciągłe zabiegi makijażu to zabiegi tatuażu, co oznacza, że wyniki będą trwały wiecznie. Dlatego w Twoim interesie jest, aby zrobić jak najwięcej rzeczy, jak to możliwe, aby wybrać dobrego specjalistę od makijażu permanentnego, który jest idealny do pracy.
Stawką jest nie tylko spojrzenie na siebie, kiedy zlecasz technikowi wykonanie trwałego makijażu, ale także Twoje zdrowie, ponieważ zabiegi makijażu permanentnego mają charakter raczej inwazyjny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here