W miarę rozwoju firmy to pytanie zostanie w końcu zadane; kiedy nadszedł czas na pomoc w prowadzeniu księgowości? Jakie konkretne wydarzenia wywołały to pytanie i jak długo firma działała przed zadawaniem pytań, zawsze daje kilka długich odpowiedzi. Oficjalne źródło https://www.rachunkowe-biuro-24.pl/. Spróbuję streścić kilka odpowiedzi z ostatnich pytań, które otrzymałem. Najlepiej byłoby, gdyby wszyscy właściciele małych firm zdawali sobie sprawę, że księgowość jest pierwszą rzeczą, którą robisz, kiedy podejmujesz decyzję, aby być w biznesie i pracować dla siebie. Pewnego razu pomyślałem, że księgowość rozpocznie się po otwarciu konta w banku biznesowym. Jednakże, przesunąłem mój proces myślenia w tej sprawie, ponieważ powinno to zdarzyć się nawet wcześniej niż to, ponieważ właściciel zazwyczaj używa osobistych funduszy, aby rozpocząć działalność. W każdym razie tylko niewielki odsetek naszych klientów dotarł do nich przed rozpoczęciem działalności, dlatego rzadko spotykamy się z takim aktywnym podejściem. Większość właścicieli małych firm nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne jest prowadzenie księgowości, dopóki nie wydarzy się coś lub nie uświadomią sobie, że noszenie zbyt wielu kapeluszy ma negatywny wpływ na ich działalność.

Twoja mała firma skorzysta z audytu

Czasami potrzebne jest wydarzenie, takie jak audyt, aby przekonać się, że Twoja mała firma potrzebuje księgowego. Nikt nie lubi audytu; w rzeczywistości nawet nie lubię wpisywać słowa audyt. Audyt może być z wielu powodów, może jest to audyt uczciwej pracy w celu sprawdzenia, czy pracownicy dostają odpowiednie godziny pracy, może być za nie płacenie podatku od sprzedaży, podatku restauracyjnego, i lista ciągnie się i dalej. Bez względu na rodzaj audytu, wszystkie one mają potencjał, aby mieć duże opłaty. Przedsiębiorstwo będzie musiało nie tylko spłacić zaległe należności, ale również zapłacić grzywny i odsetki. Źródło https://www.obrachunkowy.pl/2018/07/13/w-jaki-sposob-prowadzona-jest-ksiegowosc-zewnetrzna-w-firmie/. Okazało się, że te opłaty i odsetki pokryłyby koszt posiadania nas, jako księgowego. Zazwyczaj wymaga to jednego audytu i właściciel lub kierownik firmy zdaje sobie sprawę, że nie chcą płacić tylu pieniędzy ponownie, więc może nadszedł czas, aby poważnie podejść do sprawy i zatrudnić księgowego.
W rzeczywistości odnieśliśmy wielki sukces we współpracy z systemem podatkowym w zakresie audytów. W przeszłości kilku klientów zostało poddanych audytowi i wszyscy osiągnęli pozytywne wyniki końcowe. Wspaniale jest powiedzieć właścicielowi firmy, że jesteśmy w stanie pracować z systemem podatkowym i nie muszą o tym myśleć.

Pracownicy zostali odcięci od Ciebie i Twojej firmy.


W miarę rozwoju małych firm, właściciel zazwyczaj dochodzi do wniosku, że zatrudnianie większej liczby pracowników jest jedynym rozsądnym sposobem radzenia sobie z rozwojem. W miarę wzrostu liczby pracowników, właściciel lub kierownik małego przedsiębiorstwa zazwyczaj zdaje sobie sprawę, że nie wszyscy pracownicy będą tak oddani, jak on, ani nie będą traktowali firmy jak ich dziecka. Jest to czasami oczywiste w przypadku niektórych działań, takich jak słabe interakcje z klientami, brak chęci do pracy w weekendy i noce lub co gorsza – kradzież. Posiadanie systemu księgowości telefonicznej może wyeliminować takie działania jak kradzież. Właściciel firmy często kontaktuje się z księgowością miejską po tym, jak przypuszcza, że doszło do kradzieży. Nie mogą tego udowodnić, ale myślą, że tak się stało. Jakie przelewy i salda ma Twoja firma, aby upewnić się, że codzienny raport sprzedaży gotówkowej rzeczywiście trafia do banku? Za każdym razem, gdy gotówka jest odbierana, wypłacana itp. lepszy jest prawidłowy obieg dokumentów papierowych. Jeśli nie, zło u niektórych ludzi może prowadzić do kradzieży. Każdy grosz lepiej mieć w banku, zarejestruj się w każdej chwili, a nasze usługi księgowe mogą to zapewnić.
Dlaczego warto poczekać, aż audyt zostanie przeprowadzony, aby zdobyć księgowego? A może, po co czekać, aż pracownik ukradnie Ci pieniądze? Nasze usługi mogą na dłuższą metę zmniejszyć stres i zaoszczędzić pieniądze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here