Wszyscy byłyśmy w przeszłości w takiej sytuacji. Jedziesz, szczęśliwie jedziesz do celu i nagle opona ulega uszkodzeniu, a może jest tak, że samochód po prostu przestaje jechać, a ty jesteś w zasadzie pozostawiony na poboczu drogi, nie wiedząc jak sobie z tym poradzić.
W tym momencie pojawia się pytanie, czy naprawdę należy wezwać pomoc drogową, czy też nie. Być może nie znajduje się na pierwszym planie twoich myśli, ponieważ większość z nas nigdy nie planuje, ani nie lubi myśleć o zepsuciu się samochodu na autostradzie, ale jest to bardzo realna możliwość – możliwość, na którą należy być przygotowanym.
Czy wiesz, że wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje pomoc drogową w ramach polisy ubezpieczenia samochodu; niektóre z nich mogą ją traktować jako usługę bezpłatną, podczas gdy inne umożliwiają dodanie jej do polisy za niewielką opłatą. Biorąc pod uwagę, że alternatywy mogą stać się dość kosztowne, rozważenie dobrego programu pomocy drogowej może na dłuższą metę ratować nasze życie.

Co obejmuje pomoc drogowa?

Jak sama nazwa wskazuje, program pomocy drogowej zapewnia pomoc w przypadku, gdy podczas jazdy wydarzy się coś nieoczekiwanego, a samochód nie będzie w stanie kontynuować jazdy. Większość programów standardowych obejmuje podstawy: uszkodzenie opony, rozładowane akumulatory, niedobory paliwa, sytuacje blokady i ogólne awarie. Zasadniczo, jeśli samochód nie może już jechać, wystarczy zadzwonić pod numer pomocy drogowej, wyjaśnić problem, a serwis wyśle do niego serwisanta. Jeśli samochód ulegnie awarii do poziomu, na którym nie będzie nadawał się do użytku w tym konkretnym miejscu, pomoc drogowa w Katowicach wyśle serwis holowniczy w celu przewiezienia Twojego auta do serwisu.

Jak znaleźć dobry plan pomocy drogowej?

Jak wszystko inne, pragniesz kupić dobry program pomocy. Teraz, oczywiście, jeśli Twój zakład ubezpieczeń oferuje bezpłatny lub za niewielką opłatą plan pomocy drogowej, możesz mieć pewność, że sprawdził dostępne opcje i w ten sposób oferuje swoim klientom jeden z lepszych planów. Jeśli szukasz pomocy drogowej na własną rękę, możesz rozważyć następujące kwestie:

Czego potrzebujesz?

W zależności od wieku samochodu, niektóre rzeczy mogą być nadal zasłonięte przez producenta.

Zobacz, co jest oferowane w porównaniu z tym, czego naprawdę potrzebujesz.

Jakie są granice?

Niektóre plany mogą nakładać ograniczenia i limity na to, co dokładnie będą one obejmować. Dokładnie przyjrzyj się częściom składowym planu.

Czy są jakieś dodatki?

Niektóre firmy mogą oferować usługi takie jak pomoc w planowaniu podróży, zniżki na naprawy samochodów i programy nagród. Spójrz na dodatki.

Jakie są wymagania dotyczące holowania?


Niektórzy mogą holować tylko na określoną odległość lub do określonego warsztatu. Dowiedz się, co dokładnie dotyczy części holowniczej planu.
Jeśli jesteś zainteresowany programem pomocy drogowej, warto najpierw porozmawiać z Twoim agentem ubezpieczeniowym. Być może już je mają. Jeśli nie, to prawdopodobnie mogą skierować cię we właściwym kierunku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here