Brodziki prysznicowe są bardzo ważnym elementem kabiny, a tym samym całego wyposażenia łazienkowego. Obecnie coraz popularniejsze stają się bardzo nowoczesne oraz minimalistyczne, płytkie brodziki prysznicowe. Charakteryzują się one tym, że mogą w stosunkowo niedużym stopniu wystawać ponad posadzkę, bądź też są zrównane z jej powierzchnią.

Głębokość i wysokość brodzika prysznicowego

Wysokość brodzika nie jest jednak tym samym, czym jego głębokość. Płytkie brodziki przeważnie mają ok. trzech centymetrów głębokości, podczas gdy ich wysokość sięgać może pięciu, a nawet dziesięciu centymetrów. Na rynku spotkać można jednak modele, które wyróżniają się zaledwie jednocentymetrową głębokością oraz wysokością zbliżoną wartości ok. trzech centymetrów. Najpłytsze brodziki prysznicowe zazwyczaj montowane są bezpośrednio w podłodze. Mogą być też do niej wpuszczane, dzięki czemu znajdują się na równi z łazienkową posadzką. Brodziki prysznicowe o kilkucentymetrowej głębokości ustawiane są na podłodze lub mocowane w posadzce w taki sposób, żeby mogły wystawać ponad nią wyłącznie w niedużym stopniu.

Montaż płytkiego brodzika prysznicowego

Brodziki prysznicowe przeznaczone do podłogowego montażu, nierzadko produkowane są w wersji posiadającej specjalną obudowę zintegrowaną. Dzięki temu montaż brodzika jest bardzo prosty, szybki i nie wymaga żadnych prac dodatkowych, również tych przeprowadzanych na mokro. Płytkie brodziki prysznicowe mogą sprawić, że łazienka będzie wyglądać o wiele nowocześniej i przestronniej. Takie rozwiązanie nadaje również przestrzeni lekkości i sprawia, że wydaje się ona większa. Takie brodziki znajdują swoje zastosowanie zarówno w bardzo dużych, jak i stosunkowo niewielkich łazienkach.

Użytkowanie płytkiego brodzika prysznicowego

Płytkie brodziki prysznicowe posiadają bardzo wiele zalet użytkowych. Dzięki nim możliwe jest stworzenie bardzo wygodnego, bezstopniowego wejścia do praktycznie każdej kabiny. Dzięki temu staje się ono zdecydowanie bardziej komfortowe, zwłaszcza dla osób starszych oraz użytkowników ograniczonych w jakiś sposób pod względem ruchowym. W ten sposób możliwe jest płynne przechodzenie pomiędzy poszczególnymi strefami w łazience, czyli mokrą oraz suchą. Płytkie brodziki prysznicowe posiadają szybko-przelewowe syfony oraz bardzo optymalne spady, dzięki czemu odpływ wody jest w skuteczny i w pełni bezpieczny. Warto wcześnie przeprowadzić montaż płytkiego brodzika, dzięki czemu będzie można skutecznie ukryć układ odpływowy oraz syfon.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here