Każdy rodzic, który przygotowuje się na przyjście potomka na świat, chce zadbać oczywiście o to, aby na miejscu było mu jak najlepiej. Warto już na starcie zainwestować na przykład w porządną kołderkę, w której niemowlak będzie mógł spokojnie i komfortowo wypocząć. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie kołdry dla dziecka są godne polecenia, a które modele warto omijać szerokim łukiem.

 

Najlepsze kołdry dla dziecka

Kupując nową kołdrę dla dziecka warto zwrócić uwagę przede wszystkim na wypełnienie. W dzisiejszych czasach na rynku możemy znaleźć wysokiej jakości kołdry, które posiadają wypełnienie z wełny, puchu, pierza, wkładów z bambusa albo materiałów syntetycznych. Wszystkie rozwiązania mają swoje wady i zalety, ale jeżeli chodzi o kołderki dla dziecka, to niektóre minusy są na tyle duże, że należy całkowicie zrezygnować z zakupu danego produktu.

 

Kołdra antyalergiczna

W dzisiejszych czasach jednym z najpopularniejszych wyborów rodziców są kołdry antyalergiczne, dlatego też produkcja kołder tego typu w ostatnim czasie ruszyła pełną parą. Niestety z roku na rok coraz więcej dzieci zmaga się z różnego rodzaju alergiami i problemami skóry, dlatego też firmy produkują coraz więcej antyalergicznych kołder, które znikają z półek jak świeże bułeczki. Pamiętać należy o tym, że antyalergiczna kołdra doskonale spisywać będzie się nie tylko w przypadku dzieci z alergiami, ale również w przypadku zdrowych dzieci. Są one w pełni bezpieczne i nie wywołują żadnych uczuleń i podrażnień. W pierwszej kolejności warto zainwestować w kołdry, które wypełnione są specjalnym włóknem silikonowym typu amball albo hollow.

 

Nowoczesne kołderki z wkładem z bambusa

W przypadku niemowlaków godne polecenia są także kołderki z wkładem z bambusa. Produkty tego typu są bardzo miękkie i niesłychanie ciepłe. Co więcej nie uczulają tak samo jak powyżej opisane kołdry antyalergiczne. Nowoczesna kołdra z wkładem z bambusa latem zapewnia doskonałą wentylację, a zimą nie pozwala z kolei na utratę ciepła.

 

Kołdra wypełniona wełną

Bardzo wielu specjalistów uważa, że dla dzieci najlepsze są kołdry wypełnione wełną. Największym zainteresowaniem cieszą się kołdry, które wypełnione są wełną owiec Merynos. Ich główną cechą charakterystyczną jest to, że praktycznie same zajmują się termoregulacją. Kołderki z wełny można używać przez cały rok i nie trzeba zwracać uwagi na zmieniającą się temperaturę na zewnątrz. Bardzo dużą zaletą wełnianych kołder jest również to, że wyróżniają się one wysoką higroskopijnością – czyli idealnie wchłaniają wilgoć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here